O autorce

Żaneta Geltz

z wykształcenia filolog, z zawodu redaktorka czasopism: HIPOALERGICZNI, HAPPY EVOLUTION [link>], a także serwisów informacyjnych online:
ANTYZAPALNI.PL, DIABETYCZNI.PL, HIPOALERGICZNI.PL, ONKOLOGICZNI.PL, ORGANICZNEZYCIE.PL.

Pokazuje konsumentom, co dokładnie nas uczula i co nam szkodzi, gdyż nie zgadza się na obciążanie zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego szkodliwymi składnikami, nawet jeśli prawo na to zezwala. Dociera już milionów Polaków poprzez własne serwisy online oraz drukowane magazyny, dostępny np. w Empiku oraz w innych salonach prasowych, a także sklepach ekologicznych.

Wersje cyfrowe do pobrania:

ebookpoint.pl

empik.com

helion.pl

Wersje papierowe, drukowane:

NaSypko.pl

StrefaNatury.pl

Multishop24.pl

Żaneta Geltz bada rynki światowe, przeprowadzając wywiady z naukowcami i sławami medycyny z 5 kontynentów, by dostarczyć Czytelnikom (nie tylko alergikom czy astmatykom) najnowsze doniesienia i wiedzę najwyższej próby. Zachęca do wprowadzania zmian metodą prostych kroków.

Stworzyła poradnik, jako flagowy projekt Stowarzyszenia Happy Evolution Global Association, by przekonać Czytelników do „chcenia mniej“, do uważnego i ekologicznego kupowania, dbania o siebie i swoje otoczenie, głosowania portfelem. (link)

Zwraca uwagę odbiorców na aspekt etyczny produkcji odzieży, kosmetyków, żywności a nawet budownictwa, dlatego powołała do życia projekt DOM ALERGIKA. Ma on na celu ułatwić poruszanie się w gąszczu rozwiązań, tak, aby wybierać konkretnie tylko te, które służą nie tylko redukcji śladu węglowego, ale przede wszystkim zdrowiu. Magazyn Hipoalergiczni jako pierwszy i jedyny w Polsce jest kompleksowym miejscem przyjaznym dla alergików i osób poszukujących sposobów na zdrowie, dostępnym w całej Polsce, a także poprzez serwis online:
www.hipoalergiczni.pl

Występuje podczas kilkudziesięciu wydarzeń rocznie, by propagować żywność pozbawioną pestycydów, kosmetyki pozbawione alergenów i zakupy pozbawione bubli, zachęcając widownię do rozpoczęcia życia w duchu „zero waste”.

Śledź plan wydarzeń tutaj: Hipoalergiczni.pl/WYDARZENIA.

Zobacz więcej szczegółów na temat działalności założycielki:

zanetageltz.pl

geltz.pl

Żaneta-Geltz, fot. Krystyna Sarnacka